ISO 9001 KALİTE YONETİM SİSTEMİ

ISO 9001 belgesi, kuruluşunuzun sürekli gelişmesini ve büyümesini sağlayan iş geliştirici bir iso kalite belgesidir. İşinizin öne çıkmasına, rekabet avantajı kazanmasına yardımcı olur.

Kuruluşunuzun büyüklüğü ne olursa olsun, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi tüm operasyonel süreçlerinizi en iyi şekilde izlemenize ve yönetmenize yardımcı olur. Dünyanın en yaygın kalite yönetim standardı olan ISO 9001, kuruluşların hizmet ve performans yönetimi konusunda kalitelerini artırmaya ve süreklilik sağlanmasına olanak tanır.

ISO 9001 KALİTE YONETİM SİSTEMİNİN  AVANTAJLARI NELERDİR ?

Pazarda daha istikrarlı bir rakip olmanıza olanak sağlar

İyi bir kalite yöntemi müşteri ihtiyaçlarını karşılamanıza yardım eder

Daha etkin çalışma yöntemleri zaman, para ve kaynak tasarrufu sağlar

İyileştirilmiş operasyon performansı hataları azaltır, karı artırır

Daha etkin iç süreçlerle çalışanları teşvik edip, onları sürece dahil eder

Daha iyi müşteri hizmetleriyle daha çok müşteri kazandırır

Uyumluluğunuzu kanıtlayarak yeni iş fırsatları edinmenizi sağlar

ISO 9001 Belgesi  Nasıl Alınır ?

Belgelendirme sürecinizi başarılabilir bir hale getiriyoruz. Başvurunuzu aldıktan sonra size aşağıdaki süreçte kılavuzluk edecek bir müşteri temsilcisi görevlendiriyoruz.

Boşluk Analizi

Bu, mevcut kalite yönetim sistemine daha yakından bakıp, ISO 9001 gereklilikleriyle karşılaştırdığımız, isteğe bağlı bir değerlendirme öncesi hizmettir. Resmi değerlendirmeye başlamadan önce daha fazla gayret gerektiren alanları belirleyerek zaman ve para tasarrufu sağlar.

Belgelendirme Denetimi

Bu çalışma iki aşamada gerçekleştirilir. Önce gerekli ISO 9001 prosedür ve denetimlerin geliştirilip geliştirilmediğini kontrol ederek kurumunuzun değerlendirmeye hazırlığını gözden geçireceğiz. Bulduklarımızı sizinle paylaşacak, böylelikle farklar varsa bunları kapatmanıza imkan vereceğiz. Tüm gereklilikler karşılanmışsa, belgelenme için gerektiği ölçüde verimli çalışmayı temin etmek için kurumunuz içindeki prosedür ve tetkiklerin uygulanmasını değerlendireceğiz.

Belgelendirme ve Sonrası

Resmi değerlendirmeden geçtiğiniz zaman, üç yıl geçerli olacak bir ISO 9001 sertifikası alacaksınız. Müşteri Temsilciniz bu süre boyunca sizinle teması sürdürecek, sisteminizin sadece uygunluğunu sürdürdüğünü değil, sürekli olarak geliştiğini görmek için sizi düzenli olarak ziyaret edecektir.